До ________ районного суду ________ Одеської області

 

Позивач: Особа_1, 

адреса: __________________________ 

Відповідач: __________ сільська рада __________ району ______________ області 

адреса:_____________________________ 

  

Позовна заява

про визначення додаткового строку

для подання заяви про прийняття спадщини 

«__» ______  2006 року померла моя мати ОСОБА_2, яка проживала за адресою: вул. ________, б. ____, с. ____________ __________ району ___________ області. Після її смерті відкрилась спадщина на земельну ділянку та житловий будинок із надвірними спорудами, розташовану на території ___________ сільської ради ______________ району ___________ області.  

За життя Особа_2 склала заповіт, посвідчений «__»__________ року секретарем виконавчого комітету _________ сільської ради _________ району __________ області, зареєстрованого в реєстрі за № 24, відповідно до якого заповіла житловий будинок, що знаходиться в селі ___________, ____________ району __________ області по вул. _________, __ з усіма надвірними спорудами, а також все своє майно мені,  – ОСОБІ_1  

«__»________ року я звернулася до ____________ державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини але постановою державного нотаріуса від «__»_______ року за номером 219 мені було відмовлено  у видачі свідоцтва  про право на спадщину за заповітом, так як я не прийняла спадщину у встановлений законом  шестимісячний термін та не вступила в права  спадкоємця фактично. 

Я, ОСОБА_1, пропустила строк для прийняття  спадщини з поважних причин, так як є людиною похилого віку, тривалий час хворіла і на момент відкриття спадщини та протягом подальших семи місяців знаходилася на стаціонарному лікуванні в _________ обласній лікарні ім. ______________.  Вказаний факт підтверджую виписками з історії хвороби. 

Відповідно до ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. 

Згідно з ч.3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини. 

На підставі вищезазначеного та керуючись ст.ст. 1270, 1272 ЦК України, ст.ст 3, 4, 19, 20, 107, 108, 114 ЦПК України, -

 

ПРОШУ: 

Ухвалити рішення яким визначити мені Особі_1 додатковий строк для подання мною заяви про прийняття спадщини за заповітом після померлої Особи_2.

 

 Додатки: 

1)         Квитанція про сплату судового збору;

2)         Свідоцтво про смерть Особи_2 №_____, від «__»_______ року;

3)         Копія заповіту померлої Особи_2, від «__»_______ року;

4)         Копія заяви Особи_1 до державної нотаріальної контори від «__»______ року про прийняття спадщини;

5)         Постанова державного нотаріуса №     від «__»_______ року;

6)         Виписки з історії хвороби;  Копії позовної заяви в кількості учасників

 

 

 

 

 

Дата                      Підпис