Зразок позовної заяви про визнання права власності на спадкове майно

До ________ районного суду м.___________ адреса:_______________________

 

Позивач: Особа_1, проживаю за адресою:__________________, тел.:_________________

 

Відповідач: Особа_2, проживає за адресою:________________, тел:___________________

 

Третя особа:

 _________ державна нотаріальна контора, адреса:__________________

 

 

Позовна заява

про визнання права власності на спадкове майно

 

Після смерті моєї матері - Особи_, яка сталася _________ 1997 року, відкрилася спадщина у вигляді кв. №__ у б. №__ по провулку _________ у м._____. 

Спадкоємцями цієї спадщини за заповітом, складеним __ ________1995 року, є я та моя рідна сестра Особа_2, яка фактично прийняла спадщину, так як жила у цій квартирі.

 У _____ 2001 року я звернувся до     ________ державної нотаріальної контори про прийняття спадщини, яку прийнято не було. Тоді я звернувся до суду і рішенням _________ районного суду м.________ від ___ _________2002 року продовжено термін подання документів на прийняття спадщини. На час ухвалення рішення Особа_2 перебувала у місцях позбавлення волі і прохала мене, через представника, відкласти будь-які дії з оформлення спадщини до її звільнення. Я погодився на цю пропозицію і після звільнення, у квітні 2006 року написав сестрі листа про вирішення питань з прийняття спадщини, відповіді на який не отримав.

У жовтні 2007 року звернувся до  _________ державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини. Для оформлення спадкових справ нотаріус запросила мою сестру  до нотаріальної контори.Вона не з'явилася. Потрапити до спірної квартири, де живе сестра, мій представник, яка приїздила у листопаді 2007 року з цією метою до м._________ також не змогла. Враховуючи те, що у сестри знаходяться оригінали правовстановлюючих документів на спірну квартиру, оригінал свідоцтва про смерть спадкодавця, які я повинен надати нотаріусу для отримання свідоцтва про право на спадщину, а також те, що я не можу забезпечити вільний доступ до спірної квартири представників бюро технічної інвентаризації, що необхідно для оформлення права власності, прохаю визнати за мною право власності на спадкове майно - 1/2 частину кв. №__ у б. №__ по провулку ________ у м. ____________. 

           Відповідно до вимог п.1 ч. 2 ст. 16 ЦК України, способом захисту цивільних прав та інтересів може бути визнання права. Відповідно до вимог ч. 1 ст. 1220 ЦК України, спадщина відкривається внаслідок смерті особи. Згідно з вимогами ч. 1 ст. 1223 ЦК України, право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. Згідно з вимогами ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив та батьки. Згідно з вимогами ч.3 ст. 1268 ЦК України, спадкоємець, який постійно проживав зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом шести місяців з дня відкриття спадщини не заявив про відмову від неї, в згідно з ч. 5 цієї статті, незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини. Згідно з вимогами ч. 1 ст. 1297 ЦК України, спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов'язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право а спадщину на нерухоме майно.

З наведених норм чинного законодавства України та фактичних обставин справи випливає наступне.

Я та Особа_2 є спадкоємцями за заповітом майна Особи_4, яке складається з кв. №__ у б. №__ по провулку _________ у м.______. Особа_2 прийняла спадщину у вигляді частки майна фактично, так як протягом шести місяців з моменту відкриття спадщини не звернулася до нотаріату із заявою про відмову від спадщини. Я маю право на успадкування в рівній долі із Особою_2 спадкового майна - кв. №__ у б. №__ по провулку _________ у м. ________, від спадщини не відмовляюся і бажаю її прийняти. Зробити це не можу внаслідок відсутності у мене оригіналів документів, необхідних для видачі нотаріусом свідоцтва про право спадщину. Особа_3 зазначені документи має, але до державного нотаріату не надає, сама не з'являється, чим перешкоджає реалізації мого права на отримання спадщини. За даних обставин моє право на отримання спадщини за заповітом порушено, а тому повинно бути поновлено, і з цих підстав я звернувся до суду.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 16, 1220, 1223, 1261, 1268, 1297 ЦК України, ст.ст. 3, 88, 118-119 ЦПК України, -

ПРОШУ:

 

Визнати за мною право власності на 1/2 частину квартири за адресою:_________, як за спадкоємцем за заповітом Особи_4.

 

Дата                   Підпис

Comments